Červenec 2012

Rozhodnuto + odjíždím

20. července 2012 v 8:11 | Aredhel
Konečně jsem se rozhodla. Omlouvám se, že tak pozdě. Za chvíli odjedu autem k autobusu, ve kterém se budu dusit osmnáct hodin, a zítra kolem poledne si už budu užívat moře v Chorvatsku, spolu s celou mou rodinou, přáteli a příbuznými. (to bylo teda souvětí :D)
Ale důležité je, že za těch pět dní, co jsem tady nebyla jsem hodně přemýšlela a došla jsem ke konečnému rozhodnutí, které zatím ví myslím jen Vera.
Jen vás prosím - nemějte mi to, jak jsem se rozhodla za zlé. I mě to mrzí.
Takže, i když jsem totálně zamítala možnost c), což bylo: Tento blog pozastavit a přestěhovat se - je to tak.
Tento blog pozastavuji do doby neurčité - lépe řečeno: něž budu mítzase chuť psát o knihách. Nechtěla jsem to mít všechno tady. Založila jsem tedy nový blog - blog o mě, o tom, co mě baví, ale dá se říct, že je to taková směs všeho možného, nebo jak to nazvat. Zkrátka - připadá mi, že čím jsem starší, tím víc potřebuji psát o sobě, takový ten deníček, možná i tipy pro dívky,...
Je mi líto, že možná ztratím některá svá affs. Kdo bude chtít, může se se mnou přestěhovat a být affs i na novém blogu.
Skoro nikdo, tuším jen Veruu nedádaval možnost c). Je mi to líto, protože se určitě našli lidé, kteří tento blog mají rádi. Ale já mám přece pořád možnost se vrátit. :)


No, takže děkuji za přečtení článku :). Nová adresa je http://faelivrins.blog.cz.

Důležité rozhodnutí

15. července 2012 v 18:43 | Aredhel |  Aredhelin zápisník
Ač se to nezdá, přede mnou stojí veliké rozhodnutí ohledně blogování. Lépe řečeno - potřebuju poradit.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jde o to, že mě už "netáhne" jen psaní recenzí a povídek - zkrátka mít knižní blog a tečka. Čím dál víc se chci spíš zaměřit na sebe. A tak mě napadlo, psát dál knižní blog, ale už by nebyl jen knižní - přidalo by se mé . Hudba, kterou poslouchám, recenze na filmy, moje kresby, výrobky... Nechci nijak kopírovat, ale v tomto ohledu je mým "vzorem" Gabrielle.
A teď právě nevím, jestli je lepší, všechno narvat sem, na bookdreaming, nebo založit druhý blog, nebo se úplně přesunout na nový.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
a) Vše bude tady.
Můžu tady založit rubriky jako "Hudba", "Filmové recenze", atd. Ale mám strach, že tento blog ztratí svou "pointu" a bude ubývat návštěvníků, dokonce, že stratím některá affs. Sama nevím, ale k tomuto návrhu bych se sama asi nepřimlouvala.

b) Založit druhý blog a mít dva blogy.
Taky je možnost, že tento blog bude výhradně jen o knihách, recenzích a - zkrátka tak, jak to je doteď a založila bych druhý blog o mně, o tom, co mám ráda, atd. Tyto dva blogy by byly vzájemně propojené (a já bych měla o to víc práce). Každopádně k této verzi se zatím přimlouvám nejvíc.

c) Založit druhý blog, účinkovat jen na něm a tento zrušit nebo pozastavit.
K této verzi se nepřimlouvám vůbec, každopádně je to taky verze, takže ji tady uvedu. Připadá mi, že tento blog už konečně nabírá návšěvnosti, aktivity, dostávám se více vidět a to bych nechtěla jen tak ztratit. Všechno by se přesunulo na nový blog a tento by se zrušil. Ale... to mi přijde moc kruté :D. Ne, tohle asi ne.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Můžete hlasovat v anketě, za co byste se přimlouvali. Ale neudělám to podle toho, jaký verze bude vyhrávat. Je to jen o tom, že bych chtěla vědět váš názor, konečné rozhodnutí bude jen a jen na mě :)
Děkuju.

Tajemství světa Tamras - I.: Objev Allábe a... Pane Bože!

13. července 2012 v 9:27 | Aredhel |  Povídka: Tajemství světa Tamras
Konečně je to tady! Omlouvám se za obrovské zpoždění, ale jsou prázdniny a já mám o to míň času... Hlavně se neptejte, kdy bude další díl! To totiž ještě nevím ani já. A omlouvám se za ten úvodní obrázek, který se mi teda vůbec nepovedl... Jsem na grafiku levá a navíc, odešel mi počítač s Photoshopem! :( Takže jsem na jiném počítači, kde je jen Gimp. Je to vážně hrozné. Ale nebudu zdržovat - tady to máte.


RECENZE: Jurský park III

12. července 2012 v 7:00 | Aredhel |  Knižní recenze
Jurský park
Název: Jurský park III
Originální název: Jurassic Park
Autor: Scott Ciencin
Přeložil: Martin König
Žánr: fantasy, dobrodružství
Nakladatelství: BB art
Rok vydání: 2001
Počet stran: 198

Vše začíná tím, že třináctiletý Eric Kirbi dostává dárek od své matky a jejího přítele Bena Hildebranda: má příležitost se s Benem proletět na závěsném padáku nad jedním z ostrovů Jurského parku - parku, který vytvořili genetici, aby zde znovu vychovali dinosaury, a to se jim povedlo. Je to obrovsky nebezpečný park, kterému vládnou opravdoví dinosauři a jiné příšery. Vláda zakázala Jurský park navštěvovat už před několika lety, kdy se zjistilo, že při návštěvě zahynulo mnohem více obětí, než bylo očekáváno. Jenže Ben měl spousty přátel a bylo velice jednoduché nějaké z nich podplatit, aby nevlastnímu synovi udělal radost.
Eric se tedy s Benem vydal na cestu, která měla být jeho životním snem - podívat se do Jurského parku. Dinosaury miloval už od dětství a takovou nabídku přeci nemohl odmítnout.
Stane se ale něco, co se rozhodně stát nemělo. Závěsný padák s Erikem a Benem ztroskotá. Eric se ocitá sám v Jurském parku. Nemá potravu, vodu ani zbraně. Těžko tady bude žít člověk. Těžko tady bude elektřina. Těžko si zavolá pomoc. Co je ale ještě horší: Ben umírá.

Knižní plány

10. července 2012 v 8:39 | Aredhel |  Knižní plány
Rozhodla jsem se napsat článek do rubriky Knižní plány. Většinu knih z minulých Knižních plánů jsem už přečetla a ty, které ne, tady zopakuju.

Lara Chapmanová * Bezchybná
Eoin Colfer * Artemis Fowl (1.)
Iva Procházková * Uzly a pomeranče
Renata Štulcová * Rafaelova škola: Vílí křídla
J. K. Rowlingová * Harry Potter a Kámen mudrců (1.)
Walter Tewis * Zpěv drozda

A když už jsme u knih, řeknu ještě, jaké knížky jsem zrovna dočetla:
Hermína Franková * Jedna zrzka navíc

PS: S Tajemstvím světa Tamras to vypadá špatně...
Aredhel


Novinkovač

9. července 2012 v 11:24 | Aredhel |  Aredhelin zápisník
*Čáo* (po Italsku)
Vrátila jsem se z čtyřdenní dovolené v Itálii a vrátila se i moje aktivita. V Itálii jsem si to opravdu moc užila a odpočinula jsem si. Už mám skoro dočtenou knihu Jedna zrzka navíc, takže možná napíšu recenzi. Taky mám rozepsaný první díl Tajemství světa Tamras. Nějak mi nejde uspořádat děj, tak doufám, že to spravím.

Pro *Klári*, která mi psala, abych za ni v Itálii ochutnala pravou Italskou pizzu: Byli jsme čtyři (lidi) a tak jsme si dali dvě pizzy pro dva - Čtyř sýrů a Hawaii. Jenže každý z nás sní asi polovinu klasické pizzy a to oni nevěděli (pochopitelně). Takže pizza pro dva se rovná dvou klasickým. Ehm, ehm. No každopádně, byly skvělé, chutnaly mi mnohem víc, než ty naše :).
Jinak tam měli skvělé zmrzliny. Doporučuji kombinaci mentolu a čokolády :).

Chtěla bych poděkovat Sinead, za úžasný design - je takový letní, nemyslíte? Ty barvy... Děkuju :)

Příští týden zase odjíždím, tentokrát do Chorvatska a pak v srpnu na dva týdny asi zase do Itálie nebo do Francie. Budu se snažit napsat nějaké články a přednastavit je, aby tady taky něco bylo.

Hezký den přeje
Aredhel

Tajemství světa Tamras - Úvod

2. července 2012 v 21:54 | Aredhel |  Píšu na TT
Asi poprvé píšu téma týdne tak brzo - už v pondělí! Opět jsem se snažila o nějaký ten svět, či co jsem to vymyslela. Ty rozdílné světy mě baví čím dál, tím víc - minule, když jsem psala na téma Čokoláda jsem psala Alenčin příběh v čokoládové říši. Tentokrát je téma Tajemství a já přicházím s Tajemstvím světa Tamras. Tak snad se bude líbit.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Into_the_mystic_by_catch___22-d494zwh_large
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nacházíme se ve světě zatím neobjeveném, v tajemném světě Tamras, světě plném luk, hor a zimních květin. Ve světě, kde není léto. Ve světě, kde jsme vlastně úplně prvními živými tvory.
TOPlist