Aredhelin zápisník

Důležité rozhodnutí

15. července 2012 v 18:43 | Aredhel
Ač se to nezdá, přede mnou stojí veliké rozhodnutí ohledně blogování. Lépe řečeno - potřebuju poradit.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Jde o to, že mě už "netáhne" jen psaní recenzí a povídek - zkrátka mít knižní blog a tečka. Čím dál víc se chci spíš zaměřit na sebe. A tak mě napadlo, psát dál knižní blog, ale už by nebyl jen knižní - přidalo by se mé . Hudba, kterou poslouchám, recenze na filmy, moje kresby, výrobky... Nechci nijak kopírovat, ale v tomto ohledu je mým "vzorem" Gabrielle.
A teď právě nevím, jestli je lepší, všechno narvat sem, na bookdreaming, nebo založit druhý blog, nebo se úplně přesunout na nový.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
a) Vše bude tady.
Můžu tady založit rubriky jako "Hudba", "Filmové recenze", atd. Ale mám strach, že tento blog ztratí svou "pointu" a bude ubývat návštěvníků, dokonce, že stratím některá affs. Sama nevím, ale k tomuto návrhu bych se sama asi nepřimlouvala.

b) Založit druhý blog a mít dva blogy.
Taky je možnost, že tento blog bude výhradně jen o knihách, recenzích a - zkrátka tak, jak to je doteď a založila bych druhý blog o mně, o tom, co mám ráda, atd. Tyto dva blogy by byly vzájemně propojené (a já bych měla o to víc práce). Každopádně k této verzi se zatím přimlouvám nejvíc.

c) Založit druhý blog, účinkovat jen na něm a tento zrušit nebo pozastavit.
K této verzi se nepřimlouvám vůbec, každopádně je to taky verze, takže ji tady uvedu. Připadá mi, že tento blog už konečně nabírá návšěvnosti, aktivity, dostávám se více vidět a to bych nechtěla jen tak ztratit. Všechno by se přesunulo na nový blog a tento by se zrušil. Ale... to mi přijde moc kruté :D. Ne, tohle asi ne.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Můžete hlasovat v anketě, za co byste se přimlouvali. Ale neudělám to podle toho, jaký verze bude vyhrávat. Je to jen o tom, že bych chtěla vědět váš názor, konečné rozhodnutí bude jen a jen na mě :)
Děkuju.

Novinkovač

9. července 2012 v 11:24 | Aredhel
*Čáo* (po Italsku)
Vrátila jsem se z čtyřdenní dovolené v Itálii a vrátila se i moje aktivita. V Itálii jsem si to opravdu moc užila a odpočinula jsem si. Už mám skoro dočtenou knihu Jedna zrzka navíc, takže možná napíšu recenzi. Taky mám rozepsaný první díl Tajemství světa Tamras. Nějak mi nejde uspořádat děj, tak doufám, že to spravím.

Pro *Klári*, která mi psala, abych za ni v Itálii ochutnala pravou Italskou pizzu: Byli jsme čtyři (lidi) a tak jsme si dali dvě pizzy pro dva - Čtyř sýrů a Hawaii. Jenže každý z nás sní asi polovinu klasické pizzy a to oni nevěděli (pochopitelně). Takže pizza pro dva se rovná dvou klasickým. Ehm, ehm. No každopádně, byly skvělé, chutnaly mi mnohem víc, než ty naše :).
Jinak tam měli skvělé zmrzliny. Doporučuji kombinaci mentolu a čokolády :).

Chtěla bych poděkovat Sinead, za úžasný design - je takový letní, nemyslíte? Ty barvy... Děkuju :)

Příští týden zase odjíždím, tentokrát do Chorvatska a pak v srpnu na dva týdny asi zase do Itálie nebo do Francie. Budu se snažit napsat nějaké články a přednastavit je, aby tady taky něco bylo.

Hezký den přeje
Aredhel

Prázdniny jsou tady... - Informaticko-deníčkovsko

30. června 2012 v 18:20 | Aredhel
Tumblr_m65a07qis31qjnzr5o1_1280_large
Ahoj :) Tak jak si užíváte prázdniny? Já moc nemám ráda horka, takže zítra asi budu celý den doma, ale dnes jsem se byla koupat u babičky v bazénu, venku je fajn :)
Tohle píšu jako takový deníčkovsko-informační článek. První, co bych vám chtěla říct je, že 5.-8. července (příští týden) tady nebudu - Itálie. Potom tady nebudu 30. července-5. srpna - Chorvatsko a pak ještě někdy v srpnu. To se ještě neví kdy pojedeme a vlastně ani kam pojedeme. To by bylo tak informačně, pro affs.
Ohledně článků: Mám hlavu přeplněnou nápady, inspiracemi a vším podobným, ale neplatí to u článků na blog, ale u zařizování mého pokoje. Takže, až mě něco napadne, tak to napíšu. Přemýšlela jsem o nějakých povídkách, ale jak jsou ty prázdniny, tak mi mozek odletěl nějam do cizího těla, což je dost špatné. V průběhu prázdnin budu přidávat fotky z dovolených a výletů, jinak nevím.
Ráda bych ještě jednou všem popřála krásné prázdniny :) Určitě bude co si užít :)

Aredhel
Fotka: weheartit

A-K-T-I-V-I-T-A? Těžko...

23. června 2012 v 19:23 | Aredhel
Zdravím.
Pochybuji o tom, že si tohle někdo čte, ono mi je to celkem jedno.

Většina blogerů přes prázdniny nejvíc přidává. Já to budu mít právě naopak. Možná si založím Tumblr na fotky z prázdnin, ale na tomto blogu nebudu. Budu si užívat prázdnin, s přáteli a rodinou jako všichni ostatní.
Takže toto je pravděpodobně poslední článek. Otázkou je, jestli se VŮBEC vrátím. Od sekundy se chci plně věnovat studiu. Nechci mít ty tři dvojky, mám co vylepšovat, blog mi zabírá poměrně dost času (ač se to nezdá).
Pozítří jedu na třídenní výlet do Olomouce, pak vysvědčení a prázdniny.

Přeji všem krásné prázdniny, užijte si je a kdybych nepsala, tak krásný start do nového školního roku.
Aredhel F.

Otevření očí

17. června 2012 v 7:00 | Aredhel
Nevím, co se mnou je. Někdo si toho všiml, někdo ne. Ale poslední dobou se vůbec nezaměřuji na knížky. Přemýšlím
nad tím, že rozcestníky na layoutu by mohly mít mnohem lepší názvy - "Novinky", "Recenze", "Soutěže o knihy",
"Projekty",... Místo toho tam je "Christine", "Knihy a psaní", "Ostatní tvorba", "Pro dívky". A tak si říkám, proč to tak je. Proč tam mám rozcestník Pro dívky, když blog mám knižní a knihy jsou pro mě všechno?
Přemýšlela jsem o novém layoutu. Je to ode mě vůči Maky.Orel, která design krástně stvořila, sobecké, ale je to jen kvůli těm rozcestníkům. Nechci je tam. Mám pocit, že bych je nejradši smazala a nechala tam velkou díru do ničeho. Do prázdnoty.
Jsem ráda, že jsem si dokázala sama otevřít vlastní oči a říct si, že takhle to dál nejde.

Takže, aby bylo jasno, čekejte na blogu nový layout (nejspíš, ještě nevím, tento se mi líbí, ale ty rozcestníky...), změny, projekty, soutěže, recenze,... Všechno týkající se knih.

ÁÁÁ! Mám chuť vraždit!!!

11. června 2012 v 20:16 | Aredhel
Chápete to? Očividně ne. Nevím, co se stalo, ale blbne mi blog.cz. Pár lidí o tom ví - dnes ráno tu byla recenze na Pátračku Gildu od Jennifer Allisonové. Dala mi docela dost práce. Dnes odpoledne jsem začala psát ty rozcestníky a uložila je do rozepsaných článků. A najednou, najedu na blog, a vidím, že místo recenze je tam rozcestník! Pak se dívám do blogu.cz, celý ho prohledám, ale recenze nikde!! Bože! Vážně mám chuť vraždit, naštěstí se ovládám...
Jinak, abysme už nechali toho zabíjení, chystám menší překvapení pro milovníky Harryho Pottera (ne recenze, to ne, ty už nikdy). A taky pro milovníky RPG, nebo-li "Role Playing Game", nebo-li podruhé "Hra Na Hrdniny". No a vlastně taky pro všechny, kteří rádi píší povídky a příběhy. Ale nebude to hned, tak čtrnáct dní až měsíc si budete muset počkat, třeba to bude dřív, třeba později. Budu se "to" snažit spracovat do začátku prázdnin.

Včera jsem dostala další dva díly mých oblíbených knih - Pátračka Gilda (ZASE o tom mluvím!). Zejména Mrtvá schránka a Duchova sonáta. Začala jsem ji číst včera a dnes jsem na 93. stránce - to bude zase so dvou dnů přečtené... :). Pak se vrhnu na Mrtvou schránku a pustím se do toho od znova, pěkně od prvního dílu :D. Protože lepší knížky nenajdete. Kdo má rád, detektivní příběhy, do toho.

Pro dnešek se mějte.

Aredhel

Knihy na prázdniny & povinná četba na rok 2012/2013

7. června 2012 v 0:01 | Aredhel

Knihy na prázdniny

Knihy, které se o prázdninách chystám přečíst nebo dočíst a z kterých budou nejspíš recenze.
Křídla: Nové dobrodružství s vílami...
Zpěv drozda: Život v budoucnosti. S roboty.Harry Potter a Kámen mudrců: Malý chlapec ve velkém kouzelném světě.
Pátračka Gilda a Mrtvá schránka: Čtvrtý díl série - Gilda pátrá jako špionka ve Washingtonu D.C.

Jedna zrzka navíc: Divná holka Jarmila a mluvící okřídlený kůň.
Chvíle před koncem: Stále opakující se poslední den života populární dívky.

Povinná četba na šk. rok 2012/2013

Knihy, které budu číst celý školní rok, ale část si jich přečtu i o prázdninách.

Staré pověsti české - Alois Jirásek
Starozlínské pověsti - Karel Pekárek

Král Lávra - Karel Havlíček Borovský
Libovolná kniha bajek (EZOP, KRYLOV, apod.)
Libovolný cestopis (K. Čapek, Hanzelka Zikmund, aj.)
O. Pavel - libovolná próza

Aredhel

Tak teda šťastné narozeniny...

4. června 2012 v 19:45 | Aredhel
Svět zahltily esemesky, elektronická přání, čokolády Merci, Tofiffe nebo Toblerone.
Žijeme v Česku, ale zpívá se : "Happy birthday to you,...".

Prší. Poprvé v historii mých narozenin prší. Doslova lije jako z konve.
Všem se chce spát. Při gratulaci polovina lidí málem usne. A víte, co dostanu? Deštník.

Lidi ve škole se skoro perou o poslední kousek Merci, které jsem donesla. Jsou nenasitní.

Jediná záchrana je, že nejspíš dostanu dvě knížky ze série Pátračka Gilda od Jennifer Allison. Už se nemůžu dočkat.

A ostatně... Nic jsme nepsali, takže si není na co stěžovat...
 
 

Reklama
TOPlist