Knižní recenze

RECENZE: Jurský park III

12. července 2012 v 7:00 | Aredhel
Jurský park
Název: Jurský park III
Originální název: Jurassic Park
Autor: Scott Ciencin
Přeložil: Martin König
Žánr: fantasy, dobrodružství
Nakladatelství: BB art
Rok vydání: 2001
Počet stran: 198

Vše začíná tím, že třináctiletý Eric Kirbi dostává dárek od své matky a jejího přítele Bena Hildebranda: má příležitost se s Benem proletět na závěsném padáku nad jedním z ostrovů Jurského parku - parku, který vytvořili genetici, aby zde znovu vychovali dinosaury, a to se jim povedlo. Je to obrovsky nebezpečný park, kterému vládnou opravdoví dinosauři a jiné příšery. Vláda zakázala Jurský park navštěvovat už před několika lety, kdy se zjistilo, že při návštěvě zahynulo mnohem více obětí, než bylo očekáváno. Jenže Ben měl spousty přátel a bylo velice jednoduché nějaké z nich podplatit, aby nevlastnímu synovi udělal radost.
Eric se tedy s Benem vydal na cestu, která měla být jeho životním snem - podívat se do Jurského parku. Dinosaury miloval už od dětství a takovou nabídku přeci nemohl odmítnout.
Stane se ale něco, co se rozhodně stát nemělo. Závěsný padák s Erikem a Benem ztroskotá. Eric se ocitá sám v Jurském parku. Nemá potravu, vodu ani zbraně. Těžko tady bude žít člověk. Těžko tady bude elektřina. Těžko si zavolá pomoc. Co je ale ještě horší: Ben umírá.

Pátračka Gilda | Zkoumejte s Gildou duchy v San Franciscu!

18. června 2012 v 16:23 | Aredhel
Autorka: Jennifer Allisonová
Dílo: Pátračka Gilda
Originál: Gilda Joyce, Psychic Investigator
České vydání: Albatros, 2007
Formát: hardback, 251 stran, 26 kapitol
Přeložila: Veronika Volhejnová

"Jestli jste někdy byli v domě, kde skutečně straší (ne v takovém tom falešném, s nahraným kvílením a duchy promítanými z kamer), víte asi, že ve skutečnosti je tam velice ticho.
Pan Splinter a jeho dcera Julie v takovém strašidelném domě bydleli. V zahradě se tyčila gotická věž jako čarodějnický klobouk; dům byl plný těžkých závěsů, tmavého dřeva a dlouhých tichých chodeb se spoustou zamčených dveří; byl to dům, kterého se mlha drží tak zarputile jako masový vrah autobudu plného mažoretek. Byl to dům skrývající strašné tajemství.
Jako mnoho lidí, kteří žijí ve strašidelném domě, ani pan Splinter a jeho dcera nechtěli věřit na duchy.
Potřebovali mou pomoc. Tak se zrodil první případ zářné kariéry Gildy Joyceyové, parapsychologické pátračky."

Toto říká Gilda na úvod knihy. Zaujala vás? Tak si pojďte přečíst jeden dlouhý, dobrodružný a strašidelný příběh.
 
 

Reklama
TOPlist